Fotogroep Haaksbergen

Erik ten Hag International

Sinds oktober 2022 vormt het ontmoetingspark De Greune in de herfstvakantie het decor voor een jaarlijks sportief hoogtepunt: het Erik ten Hag Toernooi. Dit toernooi, vernoemd naar de meest bekende oud-speler van onze club, is inmiddels uitgegroeid tot een mooie traditie.

Dit jaar was ook de fotogroep uitgenodigd om de sfeer, actie en beleving vast te leggen. Verschillende leden gaven hier enthousiast gehoor aan.

Hier presenteren wij met trots hun reportage.

Bie De Dorre

Er is veel ruimte om en op het erf bie De Dorre. En wat krijg je dan, pröttel en het blijft-maar-staan-dingen. En stof. Maar daar trekken een 7-tal leden zich niets van aan op deze zonnige zaterdag in november. Of zoals een enthousiasteling benoemde: Het zijn top-objecten voor fotografen. Tijd dus om op zoek te gaan naar het perfecte plaatje. En daarna is het tijd voor de bewoners om op te ruimen  ;-).

kijk hier alle foto’s

Foto-uitje 2025

Een geslaagd foto-uitje naar het Nationaal Militair Museum in Soesterberg, waar historie en indrukwekkende voertuigen centraal stonden. Aansluitend genoten we van de authentieke sfeer en pittoreske haven van Spakenburg. Een dag vol inspiratie en mooie plaatjes!

kijk hier alle foto’s

Compositie

Is de kunst van het ordenen van verschillende elementen tot een samenhangend geheel, zoals in kunst, fotografie, muziek, of literatuur. Het gaat om balans, harmonie, en het doelgericht plaatsen van onderdelen om een bepaalde boodschap, emotie of esthetiek over te brengen.

Klik hier op om de resultaten te bekijken.

De magie van de herfst vastleggen in kleuren, licht en sfeer

Wanneer je aan de herfst denkt, komen meteen de warme kleuren en sfeervolle lichtomstandigheden naar voren. Dit seizoen is een feest voor fotografen: bomen men vol rode, oranje en gele bladeren, mistige ochtenden en lange schaduwen van de laagstaande zon. Maar ook uitgebloeide vruchten en natuurlijk paddenstoelen.

Spelen met Scherptediepte: 

Een van de krachtigste hulpmiddelen om je herfstfoto’s een professionele uitstraling te geven, is het gebruik van scherptediepte. Door een groot diafragma (bijvoorbeeld f/2.8) te kiezen, kun je een scherpe focus op het onderwerp leggen, terwijl de achtergrond zacht vervaagt. Dit maakt het onderwerp van je foto – een herfstblad, een boom of een persoon in herfstkleding – meteen herkenbaar en zorgt voor diepte en dynamiek in je beeld. Zo komt de prachtige herfstnatuur echt tot leven.

De herfstkleuren, het unieke licht en de sfeer hebben de leden geïnspireerd om eropuit te gaan en te experimenteren met verschillende technieken. ZO creëer je herfstfoto’s die je keer op keer wilt bekijken. Klik hier op om de resultaten te bekijken.

Foto-uitje 2024 

Aviodrome in Lelystad is een luchtvaartthemapark en museum dat zich richt op de geschiedenis van de luchtvaart, met name in Nederland. Het park biedt een uitgebreide collectie historische vliegtuigen, variërend van oude propellervliegtuigen tot moderne straaljagers en ruimtevaarttechnologie. 

Het Kröller-Müller Museum is ook uniek vanwege de beeldentuin, een van de grootste in Europa, waar moderne en hedendaagse beeldhouwwerken te bewonderen zijn te midden van de natuur. Bezoekers kunnen genieten van kunst in een natuurlijke omgeving, met werken van onder andere Henry Moore, Jean Dubuffet en Auguste Rodin.

Klik hier op om de resultaten te zien.

Vuur heeft een grote aantrekkingskracht. Wie droomt er niet helemaal weg bij een knapperend haardvuur of warme vuurkorf. De kleuren van vuur zijn prachtig en vooral de sfeer die bijvoorbeeld kaarslicht creëert is te gek. Maar hoe fotografeer je vuur en met name die sfeer?
De leden kwamen in actie met 2 jonge vlammenspuwers Daiël Dinter en Wouter Kwast, het Twentse vuurspuwduo Fire Titans! De leden kregen het er warm van.

Klik hier op om de vlammende resultaten te zien.

Je hoeft niet altijd “Groots en meeslepend” ( Hendrik Marsman 1899-1940) te leven om plezier te ervaren in je bestaan. Soms kan het kleine, het minime zoveel zeggingskracht tonen, dat je er bijna ondersteboven van raakt. 

En “wie het kleine niet eert …”

Nou juist dat deden de leden van de Fotogroep Haaksbergen wel op een van hun clubavonden. Met behulp van miniatuurfiguurtjes togen de enthousiaste leden in het gebouw van De Kappen aan de slag om hun mini-ideëen te verwezenlijken. Tabletopfotografie in het theater!

Klik hier of op de foto om het resultaat te zien.

Op uitnodiging van Onne Kempers namen leden van de Fotogroep Haaksbergen op 9 maart 2023 deel aan een fotoshoot bij dansschool Dwars in Haaksbergen. Zij deden een poging om de dansparen, in zwierige rokken en strakke pakken, in de juiste danshouding vast te leggen.

Een overzicht van de gemaakte foto’s kunt in deze presentatie zien.

Een kettingfoto is een foto die deel uitmaakt van een serie waarin verschillende personen een item, zoals een ketting, aan elkaar doorgeven en vastleggen op een foto. Elk individu maakt een foto terwijl hij of zij het item vasthoudt of draagt, en de foto’s worden vervolgens samengevoegd om een doorlopende keten van beelden te vormen. Dit type fotografie wordt vaak gebruikt in kunstprojecten, sociale media uitdagingen, of om een gevoel van verbondenheid en samenwerking tussen verschillende mensen te creëren, zelfs als ze fysiek gescheiden zijn.

Een overzicht van de gemaakte foto’s kunt in deze presentatie zien.

Coen Voorink, lid van de Fotogroep Haaksbergen, bedacht een ludieke foto-actie voor zijn medeleden.

Hij stuurde allen op pad met een badeendje om er een creatieve foto mee te maken.

Het resultaat presenteerde hij in video “Ie bunt mie d’r EENDJE”

Even kijken? Klik dan hier of op de foto!

Voor meer informatie klik op onderstaande knop

Lid worden?