Fotogroep Haaksbergen

Persbericht

Fotobiënnale Haaksbergen
pronkt rond  Bergingsvijver

HAAKSBERGEN – Foto’s in meterslange vlaggenmasten draaien boven het water. Ze pronken in lijsten van steigerbuizen, in het ‘Silorama’, op pallets of in bomen.
Zomaar een greep uit de installaties van de Fotobiënnale Haaksbergen die 23 mei begint en dit jaar is gegroepeerd rond de Bergingsvijver bij het Scholtenhagenpark.

Over de locatie hoefde de organiserende Fotogroep Haaksbergen niet lang na te denken, na het succes van de lustrumeditie in 2024. Met één verschil: de zesde Biënnale speelt zich nu alleen af rond de Bergingsvijver. Daar zijn leden van de Fotogroep Haaksbergen al enkele weken druk met de opbouw

Inrichting

Afgelopen week zijn ook al vele foto’s geplaatst. Iedereen die met regelmaat een rondje vijver doet, is  live getuige van de inrichting en de vorderingen. Komende dagen wordt nog een aantal projecten afgerond.

Fotovlaggenmasten

Bij de entree ter hoogte van het Glazen zijn grote foto’s op ingenieuze wijze aan zes meter lange vlaggenmasten bevestigd. Als de wind opsteekt draaien ze rond de masten.
Het is weer wat nieuws op de Biënnale, want daar wordt naar gestreefd. Nieuw zijn ook de palletprojecten op vijf locaties. Daar zijn foto’s op te zien van vijf thematische projecten waar leden in groepjes langere tijd mee bezig zijn geweest.

Steigerbuizen

Foto’s op deksels en motorkappen ontbreken evenmin, net als de fotodoeken, dit keer in frames van steigerbuizen. Ze komen stuk voor stuk optimaal tot hun recht in de groene omgeving van de vijver.

De officiële opening van de Biënnale is zaterdagmiddag 23 mei om 14.00 uur (inloop vanaf 13.30 uur) in de tent bij de vijver, ter hoogte van het Glazen Bos.

Wat:                  6de Fotobiënnale Haaksbergen
Wanneer:       23 mei (opening v.a. 13.30 uur) t/m 18 0ktober 2026

Organisatie:  Fotogroep Haaksbergen

Route:              Rond de Bergingsvijver, Scholtenhagenweg

<Noot redactie:

Voor meer info Gerrit Stokkers of Ben Lensink>

Download persbericht

Voor meer informatie klik op onderstaande knop

Lid worden?